В Україні почав діяти новий покращений проєкт з кібербезпеки BRAMA(БРАМА)

/Files/images/kberbezpeka/Брама.jpg

БРАМА- це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Цілі Брами:

  • Знищення російських осередків в Інтернеті
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
  • Протидія наркотикам та шахрайству
  • Навчання та тренінги з кібергігієни
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою пропонується користувачамстати частиною «BRAMA».

Що пропонується учасникам:

1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;

2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;

3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;

4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;

5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

Якщо ти не можеш донатити своїми силами, то ти можеш донатити свій час!

/Files/images/kberbezpeka/Брама 2.jpg

Кібербезпека: як захистити дитину від загроз в Інтернеті?

/Files/images/kberbezpeka/infografika_protsenko_a.p.png

/Files/images/kberbezpeka/кибер 2.jpg

Пам'ятайте: Коли ви розмістили інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте над нею контроль. Видалення матеріалу та його копій практично неможливе.

Перевіряйте: Ви маєте достеменно знати, кому надаєте інформацію, а також, як і з якою метою вона буде використана.

Думайте:Чи варто розміщувати інформацію, якщо ви не знаєте, як її використають і чи це не зашкодить вам чи близьким?

Пам’ятка
Основні правила безпечної роботи в інтернеті, яких потрібно дотримуватись.

1. Не давайте нікому своїх паролів.

2. Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.

3. Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.

4. Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).

5. Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.

6. Не діліться своїми фото з незнайомцями.

7. Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).

8. Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.

9. Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.

10. Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.

11. Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).

12. Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.

/Files/images/kberbezpeka/кибер 3.JPG

Пам’ятка для батьків.

1. Постійний контакт.Цікавтеся життям підлітка, знаходьте час для спільного дозвілля. Тоді ви одразу зможете помітити, якщо з дитиною відбувається щось погане, її щось хвилює чи непокоїть. Коли батьки більше розмовляють з дітьми, на них менше впливають сторонні люди.

2. Конкретний приклад.Розповідайте, що буває з тими, хто необережно поводиться в соцмережах, наводячи приклади. Долучайте дитину до діалогу. Маленьким дітям доцільно пояснити, що не все в Інтернеті – «іграшки» для розваг, і що бувають люди, які використовують мережу зі злими намірами. Для молодших школярів підійдуть прості інструкції й правила. І постійно контролюйте щодо доступу дитини до певних заборонених сайтів!

3. Розумний баланс.Знайте міру між залякуванням і розумною обережністю, попередженням про небезпеку. Не варто надміри нагнітати: діти дуже чітко відчувають, коли дорослі кажуть правду, а коли вигадують «потрібну історію».

4. Своєчасне реагування.Якщо маєте хоч найменші сумніви щодо безпеки дитини у соцмережах, попросіть її показати, до яких груп вона входить і з ким спілкується. Одразу заспокойте підлітка, що не читатимете переписку. А просто подивитеся, хто у неї в контактах. Запитайте, чи усвідомлює дитина, що за тим чи іншим профілем у соцмережі може приховуватися зовсім інша особа.

5. Особиста інформація.Дітям важко уявити масштаби і швидкість поширення інформації в Інтернеті. Поясніть, які особисті дані та фото безпечно викладати у приватних акаунтах Фейсбуку, Інстаграму та інших соцмереж, а чого зовсім не варто робити. Запитайте, чи дитина впевнена, що викладені фото чи пости отримають адекватну реакцію? Для конкретики запропонуйте разом переглянути профілі інших людей та проаналізувати, що на них здається дивним самому підлітку.

6. Надійне плече.Підтримуйте у дитини впевненість: якщо вона потрапить у неприємну ситуацію, коли їй буде складно чи погано, ви завжди прийдете на допомогу. Хоч би що сталося, ви завжди будете на її боці. Важливо, щоб дитина у першу чергу могла звернутися до батьків, адже часто діти потрапляють у халепу тому, що бояться зізнатися у своїх помилках, вчинках чи проблемах батькам. Чим суворіші батьки, тим більше діти приховують.

7. Зворотна реакція.Марно забороняти і карати: чим більше табу, тим вища ймовірність того, що дитина опиниться у неприємній ситуації. Адже вона все рівно знайде спосіб оминути правила і спілкуватися у соцмережах. Краще взяти справу під свій, батьківський контроль і навчити, як поводитися у Інтернет-просторі без ризиків.

Будь-який гаджет можна налаштувати так, щоб він був безпечним для дитини.Єспеціальні програми для батьківського контролю. Їх можна встановити на гаджети самостійно. Дуже ефективний спосіб для комп’ютера – спеціальний антивірус. З цією програмою ви можете обмежити конкретні сайти, види контенту (відео, графіка, звук), а також час перебування в інтернеті.Мобільні додатки для планшетів і телефонів.З їх допомогою ви зможете обмежити час користування іншими програмами, заблокувати порнографічні сайти. Додаток встановлюється на будь-який гаджет, при цьому дитина не зможе його видалити чи закрити: для цього потрібен пароль. Ви можете знайти такі програми за пошуковим запитом «Батьківський контроль».

/Files/images/kberbezpeka/для батьків.JPG

Сервіси,які допоможуть у блокуванні шкідливого контенту:

У самих браузерах є кнопки блокування: у Chrome та Opera це кнопкаAdult Blocker,у Google можна ввімкнути«Безпечний пошук».Ці сервіси аналізують сайти на наявність шкідливих слів та словосполучень і блокують їх. Браузер Mozilla Firefox теж має кнопку батьківського контролю, та ще пропонує свої специфічні рішення. Це додаткиGlubbleforFamilies(створюєте для дитини свій маленький інтернет, де є тільки дозволені вами сайти) таProConLatte(блокує сайти, які ви вносите у чорний список).

Окремі ресурси для контролю та фільтрування контенту:ChildWebGuardianPro, Teentor, KidsControl 1.6, TimeBoss, «КіберМама». Усі ці сервіси пропонують трекінг часу за комп’ютером та в мережі, обмеження та фільтрацію контенту.

У Windows 10 можна створювати окремий дитячий обліковий запис, яким батьки зможуть керувати через свій.

Окремі пошуковики для дітей:Kiddle, SafeSearchKids.

Користуйтесь цими правилами і користування інтернетом завжди буде безпечним для ваших дітей.

Додаткові ресурси для ознайомлення

1.Дізнайся про свої права в цифровому середовищі

2.Попередження та протидія КІБЕРБУЛІНГУ в дитячому середовищі України

3. Буклетдля дітей і батьків

4.ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: «ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВ'ЯЗОК»

5.ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИВІД 10 БЕРЕЗНЯ 2021 Р. №1/9-128ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВИХ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ В СЕРЕДОВИЩІ ДІТЕЙ ТА ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ БАТЬКІВ

/Files/images/kberbezpeka/інфографіка з кіберб.jpg

/Files/images/kberbezpeka/кіберб.jpg

/Files/images/kberbezpeka/43.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.