/Files/images/semiya.jpg

Рекомендації психолога батькам учнів 5- х класів

1. У ваших дітей проблемний (переломний) період, тому будьте особливо спостережливими, уважними, терплячими.

2. У 5-му класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів, а отже, стало більше часу для підготовки уроків, тому з метою збереження здоров’я забезпечте своїм дітям удале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.

3. Програми передбачають більше теоретичного матеріалу, тому слід привчати дітей міцно завчати окремі правила з математики, української мови, природознавства.

4. Привчайте своїх дітей до повсякденного читання художньої літератури, просіть їх переказати прочитане.

5. Намагайтеся придбати в сімейну бібліотеку різноманітні словники та довідкову літературу.

6. Стежте за порадами вчителів, записами у щоденниках та робочих зошитах.

7. Дбайте про те, щоб дитина була відповідальною та охайною у всьому.

8. Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.

9. Ніколи не поспішайте з висновком ні про дитину, ні про вчителя — прийдіть до школи, поспілкуйтеся з учителем.

10. Пам’ятайте, що клас, де навчається ваша дитина, — результат взаємодії трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Якщо ці колективи будуть дружними, цілеспрямованими, ваша дитина формуватиметься у чудових умовах. Це залежить від кожного й від вас теж.

11. Не забувайте: дитину не можна карати за невміння, її треба терпляче вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

12. Керуйтеся у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший спосіб виховання — особистий приклад.

13. Умійте ставити себе на місце дитини.

Поради батькам щодо запобігання шкільній дезадаптації

1. Формуйте позитивне ставлення до школи.

2. Виявляйте інтерес до шкільних справ та успіхів дитини.

3. Формуйте адекватну самооцінку.

4. Не перевантажуйте дитину надмірними заняттями, чергуйте їх з грою, не ставте до дитини завищених вимог.

5. Навчайте етичних норм спілкування з однолітками та дорослими.

6. Привчайте самостійно долати труднощі, які під силу подолати 6-річній дитині.

7. Сприяйте підвищенню самооцінки дитини, частіше хваліть її, але так, щоб вона знала за що.

8. Пам’ятайте, що кожна людина має право на помилку.

9. Частіше згадуйте себе у дошкільному віці.

10. Уникайте змагань і видів робіт, що враховують швидкість.

11. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, особливо якщо вона є менш успішною, ніж інші діти.

12. Частіше використовуйте тілесний контакт, вправи на релаксацію.

13. Демонструйте зразки впевненої поведінки, будьте в усьому прикладом дитині.

14. Не принижуйте дитину.

15. Любіть дитину безумовною любов’ю, приймайте її такою, якою вона є.

Як успішно пудготуватись до ДПА

5 кроків психологічної підготовки

У своєму житті ми обираємо два шляхи: один широкий, протоптаний тисячами ніг, інший - це шлях крізь терни до зірок - зірок всередині самих себе, це процес поступового розвитку, який дійсно починається зсередини і поступово переходить до навколишнього світу, до оточуючих, однолітків, друзів, рідних. Це шлях успіху. Що потрібно для успіху?

·Додаткові кроки;

·Додаткові зусилля;

·Сміливість рухатися вперед;

·Вміння долати перешкоди.

Зроби свій перший крок, з якого починається твій великий шлях!

Ми чекаємо на те, що ти успішно складеш ДПА.

Якщо ти хвилюєшся перед ДПА, знайди можливість побути „наодинці із собою". Заплющ очі і зроби кілька глибоких, повільних вдихів і видихів. Уявляй при цьому, що вдихаєш цілющий кисень, енергію, а видихаєш хвилювання, невпевненість. Відведи кілька хвилин на приємні спогади. Вміння долати стрес - це тренування до випробувань, яких не можна уникнути у великій школі життя.

Вдало підготуватись до ДПА, перебороти невпевненість, лінь, страх - це теж маленька перемога на великому шляху життя. Дозволь собі мати далеку й високу мрію про майбутнє, вчись досягати мрії. Перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого. Рано чи пізно вона приходить до того, хто повірив у себе.

Налаштуйся на позитивний результат. Ніколи не слід думати про те, що можеш не впоратись. Повір у себе, щоб виграти. Пам'ятай: занепокоєння - це емоція, а не метод вирішення проблем. Успіх завжди з тим, хто його прагне!